Sva naša sranja

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaČlanstvoLogin

Share | 

sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?

Go down 
Autor/icaPoruka
iwano22

Male Number of posts : 325
Registration date : 30.08.2007

PostajNaslov: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   pon ruj 17, 2007 2:59 pm

Ja sam siguran da u svemiru postoji obilje Zivota koji samo trazi da bude otkriven, ja mislim da u kugli polumjera 25ly oko nas ima neke vrste zivota, nest u stilu bakterija ili nekih primitivnih visestanicnih oblika zivota, a u kugli polumjera 50ly da su uz nasu jos barem 3 inteligentne civilizacije od kojih barem jedna ima mogučnost putovanja brzinom bliskom brzini svjetlosti.
Moja teorija se temelji na nagađanjima, ali i na nekim od otkrica. npr:postoji crveni patuljak udaljen oko 20ly od nas, a oko njega kruze 4 planeta od kojih jedan ima povrsinske temperature u rasponu od 0-36 stupnjeva c. taj crveni patuljak se zove Gliese 581 i to mozete provjeriti!
drugi dio - pretpostavke: da smo mi sami u svemiru bilo bi to bezvezno traćenje prostora!!! dakle negdje u svemiru, a to ukljucuje i nasu galaktiku mora biti zivota!
npr: da svaka zvijezda u nasoj galaksiji ima samo 1 terestricki planet, da na svakom 1000000 planetu postoje neki uvijeti za zivot, da je...
[Vrh] Go down
http://www.nkg-zagreb.hr
iwano22

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   pon ruj 17, 2007 3:40 pm

morao sam ic, evo sad nastavljam...
na svakom 100000 planetu neki oblik zivota i da svaki 100000 planet od tih ima inteligentnu civilizaciju u nasoj bi galaksiji svejedno bilo na desetke tisuća civilizacija,
to bi bilo sve, isčekujem osobu za raspravu... study study study study study
[Vrh] Go down
Boni
Admin

Female Number of posts : 471
Registration date : 28.08.2007

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   ned lis 07, 2007 10:35 am

ok, ubijam se od dosade pa ne zelim potratit ovo vrijeme do ucenja.. tako da cu odgovorit... vako, u svemiru postoji sigurno po meni neki inteligentan zivot osim ljudi (za koje nebi bas rekla da su inteligentni, nekima je razvoj zaosta napola puta al dobro necemo u detalje sad)
i ono, sad idu one price: 'pa nITKO ne moze bit 100% siguran bez dokaza!'
al te dokaze cemo trazit jos stoljecima ja mislim.. do tog stupnja razvoja da sami krenemo u potragu ce 'malo' potrajat tako da sve sta mozemo napravit je sjedit i doslovno cekat neki signal da nam padne sa neba.
i po meni nASA SAKRIVA NEKU TAJNU O VANZEMALJCIMA KOJU NE ZELI REC DA NE NASTANE PANIKA, bilo je stotine dogadjaja u proslosti koji 'ukazuju' na posjete vanzemaljaca al sve je to palo u vodu.. sta ja znam

sad da ulazim ja u te detalje di bi se moga nalazit inteligentan zivot i navodit te kugle s polumjerima.. nejde
nebi znala to rec.. al se slazem

ufff neda mi se provjeravat sta sam ispisala tako ako bude greski skuzajte

iwano22

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   pon lis 15, 2007 1:55 pm

pa ,one kugle su samo moje osobne procijene vijerojatnosti pa... you know
da, u proslosti je bilo mnogo "posjeta" NLO-a a zanima me sto mislite (svi!)
o area 51
[Vrh] Go down
shipacq

Male Number of posts : 48
Registration date : 18.10.2007

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   pet lis 19, 2007 10:02 pm

cemu ovako lijepoj teoriji one sugave procjene radiusa "izmisljenih sfera" ...

Question Question Question

...ovako, kako se radi o preopsirnoj temi nemoze se dat jedan tocan odgovor ...

... npr. zasto zivot na zemlji nebi bio prvi u cijelom svemiru? te ce sljedeci zivot nastati negdje daleko ... za nekoliko miljardi godina .... pa onda jos jedan .... i jos jedan ....
... zasto ovaj zivot ne bi bio prvi ???? Znamo da u svemiru zivota ima .... sto znaci da je netko morao bit prvi !!!

... znate dosta o ekstremofilima pa ste mogli zakljucit da se danas tocno nezna sto je sve "živo", a jos ne znamo ni kako zivot nastaje .... tako da ce se sa točnim objasnjenjem "kako nastaje zivot" dobit i odgovor na pitanje ima li ga igdje "drugdje" .....

...no jednu stvar sigurno znamo ..... odgovor ce pocinjati sa: NAJVJEROJATNIJE ...........
[Vrh] Go down
iwano22

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   pet lis 26, 2007 2:51 pm

Da, odgovor ce pocinjat s najvjerojatnije..........ima i da zivot na zemlji sigurno nije prvi zbog jedne fizicke velicine- vremena (t) tj imamo oko 10 milijardi godina "lufta" do nas pa se tu naravno postavlja pitanje da li je postojala civilizacija u samom nasem solarnom sustavu tj. mozemo pretpostavit da je tu vec postojala zvijezda koja je eksplodirala i tako uzrokovala nastanak danasnjeg solarnog sustava, a da je ta civilizacija to skuzila pobrala svoje "prnje" i otisla nekamo (mozda do proxime centauri, a mozda i do gliese 581 ili jedne druge od bezbroj zvjezda u svemiru te da nas sad promatraju i pokusavaju skuzit kako su i oni sami nastali)
To bi objasnilo sve one "posjete" vanzemaljaca o kojima ljudi toliko pricaju i konacno bi zakljucili da ipak nismo jedini svemirci u ovom svemiru.

(ne da mi se provjeravat za greske...)
[Vrh] Go down
shipacq

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   sub lis 27, 2007 6:34 pm

iwano22 je napisao/la:
Da, odgovor ce pocinjat s najvjerojatnije..........ima i da zivot na zemlji sigurno nije prvi zbog jedne fizicke velicine- vremena (t) tj imamo oko 10 milijardi godina "lufta" do nas pa se tu naravno postavlja pitanje da li je postojala civilizacija u samom nasem solarnom sustavu tj. mozemo pretpostavit da je tu vec postojala zvijezda koja je eksplodirala i tako uzrokovala nastanak danasnjeg solarnog sustava,

pronađi podatke o starosti i nastajanju zemlje .... pa ce ti ovo da je netko bio prije tu .... bit nemoguce ..... ako uzmes u obzir da za nastanak zivota prvo treba nastati "pogodan" planet onda 10 milijardi godina i nije neki "luft" !!!

iwano22 je napisao/la:

a da je ta civilizacija to skuzila pobrala svoje "prnje" i otisla nekamo (mozda do proxime centauri, a mozda i do gliese 581 ili jedne druge od bezbroj zvjezda u svemiru te da nas sad promatraju i pokusavaju skuzit kako su i oni sami nastali)
To bi objasnilo sve one "posjete" vanzemaljaca o kojima ljudi toliko pricaju i konacno bi zakljucili da ipak nismo jedini svemirci u ovom svemiru.

(ne da mi se provjeravat za greske...)

tu je mali problem shvaćanja brzine. moras znat da danas nije problem "ubrzati" nego naći materijal koji to može podnijeti !!!!

tako da bi jedan običan "signal" od izvanzemaljaca putovao brzinom svjetlosti, a samo putovanje od najblize zvijezde bi trajalo barem 100 puta duže .... tako da bi bilo nelogično putovati kad mozes jednostavno komunicirati i na mnogo vece udaljenosti. (tocne podatke o max brzini koju su ljudi postigli neznam, al bi se dalo nac pa i izracunat koliko nama treba do najblize zvijezde ..... Question ).
[Vrh] Go down
iwano22

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   pon lis 29, 2007 3:22 pm

Kao prvo ja sam uzeo u obzir nastanak zemlje i zakljucio da je ipak moguce.... svemir nastaje prije 20 milijardi hodina a solarni sustav prije oko 5 milijardi znaci ako uzmemo u obzir zvijezdu tipa sunca koja se razvila tj kreirala 5 milijardi godina nakon nastanka svemira onda moji proracuni savrseno funkcioniraju ta zvijezda bi eksplodirala prije oko 5-6 milijardi godina sto se savrseno poklapa s nastankom solarnog sustava.

"Materijal" hm........................................

Zasto nebi mogli mozda kreirat neko polje sile koje bi moglo izdrzati tajkve sile i inercijske prigušnike za onemogućenje tehnologije i ljudi koji bi vjerojatno bili unutra da se jednostabno prilijepi uz zidove.

Ja ne vidim svrhu te komunikacije, to bi licilo na nest kao slanje E-maila i da ti ta osoba odgovori na isti za dvadesetak i vise godina. (ne govorim da bi putovanje bilo krace, ali bi sigurno na putovanju izmijenili vise podataka nego preko "dopisivanja")

da, i postoji jos jedna kvaka.... problem je ubrzat do brzine svijetlosti, postoje teorije koje govore da bi nam za brzinu svjetlosti bila potrebna neograničena količina energije sto je nemoguce pa bi onda trebali "preskociti" tu brzinu svjetlosti sto je opet nemoguce (barem za sad!)

A sto se tice maksimalne brzine koju smo uspijeli postici su 99.999999% brzine svjetlosti u jednom kruznom tunelu ispod Zeneve prije 4 mjeseca, a ubrzavali su uz pomoc magneta (znaci tip svemirskog topa!) cestice vodika.

sto se tice ubrzavanja velikih predmeta (rakete i sl.) za to ni ja nisam siguran....

da, a svemir se u 1. sekundi sirio (po pretpostavkama) 100000 brze od svijetlosti (otprilike velicina nase galaksije) pa, to dokazuje da je brzina svjetlosti savladiva, ali samo pod nekim uvijetima koje mi ne znamo i vjerojatno necemo znat jos kojih stotinjask godina ako ne i vise...
[Vrh] Go down
shipacq

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   sri stu 07, 2007 6:01 pm

iwano22 je napisao/la:
Kao prvo ja sam uzeo u obzir nastanak zemlje i zakljucio da je ipak moguce.... svemir nastaje prije 20 milijardi hodina a solarni sustav prije oko 5 milijardi znaci ako uzmemo u obzir zvijezdu tipa sunca koja se razvila tj kreirala 5 milijardi godina nakon nastanka svemira onda moji proracuni savrseno funkcioniraju ta zvijezda bi eksplodirala prije oko 5-6 milijardi godina sto se savrseno poklapa s nastankom solarnog sustava.

Šta ostaje nakon eksplozije zvijezde .... ??? Znaci mislis da je nakon jedne zvijezde nanjenom mjestu nastala nova?? nekuzin.....

iwano22 je napisao/la:
"Materijal" hm........................................

Zasto nebi mogli mozda kreirat neko polje sile koje bi moglo izdrzati tajkve sile i inercijske prigušnike za onemogućenje tehnologije i ljudi koji bi vjerojatno bili unutra da se jednostabno prilijepi uz zidove.

...a cokoladne krafne su puno bolje od obicnih.... !!! O CEMU TI ?
Citat :

Ja ne vidim svrhu te komunikacije, to bi licilo na nest kao slanje E-maila i da ti ta osoba odgovori na isti za dvadesetak i vise godina. (ne govorim da bi putovanje bilo krace, ali bi sigurno na putovanju izmijenili vise podataka nego preko "dopisivanja")
nakon uspostave "prvog kontakta", sljedeci "mail" bi sadrzavao sve o ljudima (naravno ono sto zelimo reci o sebi), razmjenili bi stvari kao sto su jezici, kulture, izume,itd.
...Tako da bi za stotinjak godina razmjenili svoja korisna znanja, znali dosta jedni o drugima... podigli svoju tehnologiju na zajednicku razinu ... I onda bi sa zajednickim znanjem mogli pokusat poslat jedni drugima predstavnike vrste... da se sretnu na pola puta i porazgovaraju ....
Kontakt kakav se vidja na filmovima di se svi ljepo rukuju ne dolazi u obzir .... vjerojatnost za postojanje dva planeta sa istim postocima plinova u atmosferi, sa istim tekucinama potrebnim za zivot ... i istim VIRUSIMA, BAKTERIJAMA .... je zanemariva .... NIŠTA ŠTA NIJE POTEKLO SA ZEMLJE NEMOZE ZIVJETI NA NJOJ !!!!!

.....Za prilagodbu ekosustava potrebni su milijuni godina ...... A i onda treba prenjeti sve organizme s jednog planeta na drugi da bi se razvili jednaki uvjeti za zivot .... Znaci da je jednom svemircu jednako da li je na zemlji u svom inkubatoru ili na marsu ili na nekom od planeta koji su mu puno blizi .... izravni kontakt se nemoze postic .... pa bi tako i posjet izvanzemaljaca licio na ronjenje na dno oceana .... u ful opremi, samo sa jednim ciljem, "bili smo tamo" ... bez ikakve realne koristi.... pa sad ti ostani na tome da se tebi putuje 100 000 godina da bi te onda nekakvi izvanzemaljci drzali u inkubatoru i proucavali.... a mozes im jednostavno i puno brze poslat dna od svih zivotinja i ljudi, pa nek nas tamo oni u par godina uzgoje i proucavaju ... kao i mi njih ?!

....

Citat :

da, i postoji jos jedna kvaka.... problem je ubrzat do brzine svijetlosti, postoje teorije koje govore da bi nam za brzinu svjetlosti bila potrebna neograničena količina energije sto je nemoguce pa bi onda trebali "preskociti" tu brzinu svjetlosti sto je opet nemoguce (barem za sad!)
... kad bi ubrzali masu na brzinu svjetlosti ... energija koja bi bila potrebna da se zausztavi bila bi jednaka 1 universe .... hehe ....ako si me razumija.

Citat :

A sto se tice maksimalne brzine koju smo uspijeli postici su 99.999999% brzine svjetlosti u jednom kruznom tunelu ispod Zeneve prije 4 mjeseca, a ubrzavali su uz pomoc magneta (znaci tip svemirskog topa!) cestice vodika.

sto se tice ubrzavanja velikih predmeta (rakete i sl.) za to ni ja nisam siguran....

da, a svemir se u 1. sekundi sirio (po pretpostavkama) 100000 brze od svijetlosti (otprilike velicina nase galaksije) pa, to dokazuje da je brzina svjetlosti savladiva, ali samo pod nekim uvijetima koje mi ne znamo i vjerojatno necemo znat jos kojih stotinjask godina ako ne i vise...

Big Beng Bullshit
[Vrh] Go down
iwano22

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   pon stu 19, 2007 3:40 pm

Šta ostaje nakon eksplozije zvijezde .... ??? Znaci mislis da je nakon jedne zvijezde nanjenom mjestu nastala nova?? nekuzin.....

ne, mislim da bi na priblizno istom mjestu nastala nova zvijezda (vijerojatno je svemir prije 5 milijardi godina bio dosta gusci nego sad, a mislim i da postoji mogucnost da je nas danasnji komadic svemora (mislim na suncev sustav) bio u nekoj maglici u kojoj je bilo dovoljno vodika da se razvije nova zvijezda (postoje takvi primjeri u nasoj galaktici)

...a cokoladne krafne su puno bolje od obicnih.... !!! O CEMU TI ?

da, slazem se tu me previse povukao SF. (tek sam kasnije skuzio kakvu sam glupost napisao)

------

sto se tice tvog sljedeceg odlomka, u potpunosti se slazem....
ja sam djelomicno to isto i mislio, ali kak mozes biti siguran da ce oni kao prvo nama uopce poslat tocne podatke i jos nest je zanimljivo,,, ako oni imaju mozak slican nasem (tu se misli na zelju za vladanjem, pokoravanjem, osvajanjem i ubijanjem) a imaju bolje razvijenu tehnologiju od nase ne bi lin im bilo lakse da nakon sto im posaljemo podatke i oni to sve prouce jednostavno posalju nekakve nacrte, ne cu dalje nastavit jer su ovo gluposti (mislim naravno na svoj dio, od trostrukog zareza nadalje!)

ok, vjerojatno bi da dođe do takvog kontakta 90% tog sto sam ja gore napisao bilo zanemareno zato je cemo vjerojatno biti međusobno dovoljno udaljeni....

... kad bi ubrzali masu na brzinu svjetlosti ... energija koja bi bila potrebna da se zausztavi bila bi jednaka 1 universe .... hehe ....ako si me razumija.

da, jesam, ja na to nisam mislio, na tu vrlo vaznu "sitnicu", ali kako onda usporavaju one cestice koje se u onom tunelu ispod Zeneve ubrzavaju na brzinu 99.999999% brzine svjetlosti, dobro, ok sudaraju se, ali kaqko to uspiju da se to sve ne urusi i unisti od tih super ubrzanih cestica?

da, i si znao da su na zemlji uspijeli proizvesti nekoliko zvijezda?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?   

[Vrh] Go down

sto mislite o kvocijentu inteligentne nastanjenosti svemira?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.